Apartamentu māja ”Bellevue”, Jūrmala
Pasūtītājs: „Vincents”
Arhitekts: Meinhard von Gerkan, gmp, 1998
Konstrukcijas, detalizācija un interjers: Vincents Arhitekti
Realizācija: Vincents, 1999-2001
Kopējā platība: 2147m²

Zemesgabala unikālā atrašanās vieta Jūrmalas pilsētas austrumos paver iespēju dzīvei zaļā mežā ar skatu uz daudzveidīgo apkārtējo ainavu un sasaisti ar to. Tas atrodas Baltijas jūras krastā, augstu priežu ieskauts, un apartamentu māja izskatās kā „balta pērle“ meža vidū.

Mājas trīs stāvos izvietoti septiņi dzīvokļi ar vienu penthausa tipa apartamentu ēkas augšstāvā. Cokolstāvā atrodas autostāvvietas un peldbaseins, kurā iespīd dienasgaisma no tieši blakus esošā dārza.

Ēkas ģeometrijas pamatā ir apļa forma, kas pārklājas ar četrstūra struktūru. Lielapjoma, ģeometriskā plastika ar diferencēto ēku dizainā iztirzā plūstošu pāreju un iekštelpu un ārtelpu savstarpējo saskari un ietekmi. Robežas starp iekštelpām un āru saplūst slēgtas masas un atvērtās telpas mijiedarbībā. Sienas pārvēršas par ietvariem, filigrāniem balstiem un stabiem vai izstaro no pamata figūras kā diski. Ēkas ārpusē dominē lodžijas un terases, kas savā formā sasaucas ar iekštelpu gaiteņiem. Diferencētās kompozīcijas vienojošo ietvaru piešķir baltās apmetuma sienas, kas , nosaka ēkas raksturu un kontrastē ar lielformāta logiem.

Katrs apartaments ir citādi veidots un ar atšķirīgu izvietojumu pret apkārtējo ainavu. To ekskluzīvais iekārtojums attaisno iemītnieku augstās prasības. Ikkatrā dzīvoklī ir plaša dzīvojamā un ēdamistaba, un ikviens no tiem veidots divos līmeņos. Iekšējo sienu apdarē dominē pelēkie un zilie toņi ar atsevišķiem karmīnsarkanā akcentiem. Interjerā dominē dabiskie materiāli: dzīvojamajās telpās ir skābarža parketa grīdas vai industriālā betona grīdas, savukārt virtuves un vannas istabas apdarē izmantots granīts. Virtuves un vannas istabas iebūvētās mēbeles ir no koka un augstākās kvalitātes tērauda, savukārt durvīm un iebūvētajiem skapjiem izmantots Šveices bumbierkoks.

 

Jaunumi

Pieteikties jaunumu saņemšanai