Apartamentu māja Carlo Zaubes ielā 12, Rīga
Pasūtītājs: Vincents
Arhitekts: Meinhard von Gerkan, gmp, 1996
Konstrukcijas, detalizācija un interjers: Vincents Arhitekti
Realizācija: Vincents, 2003-2004
Kopējā platība: 1589,60m²

Ēka tika uzbūvēta uz salīdzinoša maza zemes gabala – tikai 470m2. Tā papildina ēku kvartālu, kas slavena ar savu art-nouveau un art deco stilu un kas iederas apkārtējās vides kontekstā un sadzīvojas ar vecu ozolu uz ielas stūra. Fasādei izvēlēts gaišs tonis. Ēkas iekšpagalms ir kopīgs ar blakus esošo namu, to ieskauj sēta un no apkārtējās pasaules daļēji norobežo stikla jumts.

Namā var iekļūt gan pa nelielām kāpnēm, gan arī p auzbrauktuvi, kas paredzēta cilvēkiem ratiņkrēslos. Ēkas iekšienē pārvietošanās notiek ar liftu vai pa vītņveida kāpnēm, kas ir Gekāna rokraksta iezīme. Kāpņu konstruktīvā daļa ir no metāla, pakāpieni – no koka. Modernisma detaļas ēkās ir pietiekami neitrālas, un nenomāc pašu ēku. Ēkas pirmajā stāvā atrodas veikala telpas, bet no otrā līdz sestajam stāvam izvietoti desmit divu izmēru – 119 un 135m² plaši dzīvokļi. Ēkas kopējā platība ir 1589,60m².

Kāpņu telpa ir apaļa. No tai apkārt izvietotajiem dzīvokļiem, paveras skats gan uz centra namu tornīšiem, gan ostas industriālo ainavu. Dzīvokļos jūtama tiekšanās pēc gaismas, plašuma un brīvības – sienas ir tikai tik, cik nepieciešams, lai rastu iespēju katram iedzīvotājam nodrošināt sev ikdienā nepieciešamo vientulības minimumu. Sienu krāsojums dzīvokļos ir gaišs.

Jaunumi

Pieteikties jaunumu saņemšanai