Rezidences privātais SPA, Jūrmala
Pasūtītājs: Viktors Krasovickis
Arhitekts: Meinhard von Gerkan, gmp, 1998
Konstrukcijas, detalizācija un interjers: Vincents Arhitekti
Realizācija: Vincents, 2005-2006
Kopējā platība: 1137m²

Ēka ir koka konstrukcijas būve, kurā mūsdienīgi izmantoti Jūrmalas pilsētas apbūvei raksturīgie jumta slīpumi un koka apšuvums. Ēkas apdarē izmantoti augstvērtīgi materiāli – lapegle un Rheinzink jumta segums (tas pats, kas pielietots Rezidencē un pārējās kompleksa ēkās). Kompleksa plāna kompozīcijā saglabāts vienots kompleksa apbūves augstums un paralēlo asu solis (9m). Ēka ir individuālas lietošanas fitnesa būve ar peldbaseinu, garderobēm, WC, turku pirti, dušas telpām, kas apkalpo arī blakus esošo tenisa halli. Plašā oranžērija kalpo kā ieejas mezgls un atpūtas zona tenisa spēļu laikā. Kompleksā ir studijas tipa dzīvoklis, apsardzes un personāla telpas, kā arī garāža.

Gaisma telpās atklājas kā dabīgā virsgaisma, kas šaurā līnijā atkārtojas visos apjomos.

Sienu un grīdu apdarē izmantots Vičenzas smilšakmens, grīdām tika veikts medains pulējums, bet sienām - raupja smilšu strūklas apstrāde. Studijas veida apartamenta vannas istabā izmantots Zimbabves melnais granīts, kas speciāli ievaskots, lai panāktu samtainības efektu; izlietnes lete – balts marmors. Pie visas šīs smalkās vienkāršības baseins, džakuzī un turku pirts mirdz īstā zeltā – 24 karātu zelta lapiņu mozaīka, kas kārtota pamīšus ar tumši zaļu perlamutru.

Saimnieka apartamentos nosvērtību rada gaiša ozola paneļi, tumša un gaiša koka kontrasts, līniju skaidrība un proporciju izjūta.

Jaunumi

Pieteikties jaunumu saņemšanai