Administratīvo un biroja ēku komplekss Citadele
Pasūtītājs: Pirmā garāža
Arhitekts: Meinhard von Gerkan, gmp, 2001
Konstrukcijas un detalizācija: Vincents Arhitekti
Realizācija: 2003-2008
Kopējā platība: 20 400m²

Bankas administratīvo ēku komplekss „Citadele” Daugavas labajā krastā, uz ziemeļiem no Vecrīgas, ir pirmā biroju ēka, kas īstenota pēc Meinharda fon Gerkāna rasējumiem viņa dzimtajā pilsētā. Deviņdesmitajos gados uz zemesgabala atradās daudzstāvu autonovietne, kas, pārbūvējot tika iekļauta kompleksā.Autonovietni daļēji turpina izmantot atbilstoši tās sākotnējam mērķim, daļēji tajā izvietotas ēkas komunikācijas, bet būves augšstāvā slīpo līmeņu dēļ izvietota plaša konferenču zāle. Esošo teritoriju ainaviski un konstruktīvi savstarpēji vieno četras biroju ēkas.

Plašo biroju apgaismojumu lielākoties nodrošina dienasgaisma. No augšstāvu biroju logiem paveras skats uz kādreizējās auto novietnes jumtu, uz kura tagad izveidots jumta dārzs. Tas ir lielākais šāda veida dārzs Latvijā un rada mierpilnu oāzi pretstatā biroja saspringtajam ikdienas ritmam.

Apvidus pārveides konceptuālā ideja daudzējādā ziņā sasaucas ar vietas garu (Genius Loci). Četri uz austrumiem un rietumiem izvirzītie ēku apjomi veido modernu ekvivalentu ievērojamajiem Rīgas centrāltirgus paviljoniem otrajā Vecrīgas pusē. Dažādu toņu dzeltenie un brūnganie saules aizsargpaneļi uz fasādes no perforēta alumīnija elementiem sasaucas ar Rīgas pils un bērzu rudenīgo lapu nokrāsām.

Jaunumi

Pieteikties jaunumu saņemšanai