HomeVincents Arhitektūra projekts Villa Rota apbalvots Latvijas Arhitektūras gada balvā 2016
 
Vincents Arhitektūra projekts Villa Rota apbalvots Latvijas Arhitektūras gada balvā 2016
23.07.2016

19.maija vakarā svinīgā apbalvošanas ceremonijā kinoteātra "Splendid Palace" telpās tika paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2016 laureāti. Ar finālista diplomu tika apbalvots Vincents Arhitektūra darbs – Villa Rota Jūrmalā.

Konkursa nacionālās žūrijas komentārs par Villu Rota bija šāds:

Vienmēr var vairāk, bet ne vienmēr tas ir īstais ceļš. Saglabāt, restaurēt, rekombinēt, reanimēt, pielāgot, iejaukties un papildināt. Atrast prieku procesā. Tas viss bija redzams šajā Eižena Laubes 1926.gadā projektētajā ēkā, kura ir atgriezta dzīvē kā unikāla dāvana. Saikne ar pagātni ir nepārprotami jūtama, tikpat spēcīgi kā detaļu izstāstītais stāsts. 21.gadsimta pieskāriens ēku ir padarījis par arhitektūras ieguvumu ne tikai pilsētas, bet arī Eiropas mērogā. Žūrijas atzinība autoriem un pasūtītājiem par izvēlētās koncepcijas – vēsturiskā apjoma saglabāšanu – realizēšanu dzīvē. Ēka un tai piegulošais dārzs ir ieguvuši burvību, eleganci, netveramu vieglumu un jēgpilnas dzīves kvalitāti.

Lai novērtētu aizvadītā gada arhitektūras sasniegumus, 51 iesniegto darbu sākotnēji vērtēja nacionālā žūrija astoņu ekspertu sastāvā, savukārt tālāko pusfinālistu vērtēšanu veica starptautiskā žūrija - arhitekti Pēters Loo (Igaunija), Marius Šaliamoras (Lietuva), Eva Kuriloviča (Polija), kā arī dizainere un publiciste Tamāra Šafrīra (Izraēla/ Nīderlande).

Starp pretendentiem uz Latvijas Arhitektūras gada balvu tika izvirzīts arī Vincents Arhitektu realizētais Bankas M2M Europe biroja interjers Antonijas ielā 3, kā arī sadarbībā ar biroju „gmp” organizētā izstāde: Domu līnijas. Meinhards fon Gerkāns – 50 arhitektūras gadi skicēs un zīmējumos.

 

Video Villa Rota >>