HomePar mumsSadarbība ar Meinhard von Gerkan
 

Strādāt ar vadošo pasaules arhitektu, nozīmē būt klāt atsevišķu Meistardarbu tapšanā. Viņš strādā bez mazākās svārstīšanās, neizejot uz kompromisiem, spontāni uzticoties savām spējām, kas iegūtas ilgos darba gados.

Liela daļa šībrīža fon Gerkāna projektu ir skičveidīgi ar fantastisku raksturu, un ietver impulsus turpmākiem arhitektūras projektiem. Tas liecina par radošu aizrautību un mērķtiecību, atrisinot lielus, plaša mēroga un profesionāli sarežģītus uzdevumus.

Viņa milzīgā pieredze mums ir svarīga profesionālā skala. Viņš strādā ļoti ātri. Fon Gerkāns atzīmēja, ka īsā laikā radīta skice saglabā kompozīcijas ieceres svaigumu. Skices žilbinoši skaidri apliecina arhitekta ģenialitāti. Brīžiem ātrs, konkrēts, dzelžains spriedumos, burtiski kā sažņaugta dūre. Patiesībā - viņš vienkārši prot koncentrēties. Pilnīgi koncentrēties savam mērķim. Viņa domas lidojums ir padarījis fon Gerkāna vārdu arhitektūrā par vienu no skaļākajiem Vācijā un pasaulē. Viņš radījis savu arhitektūras un projektēšanas impēriju - "gmp". Apbrīnojama ir viņa spēja vienlaicīgi strādāt pie ne mazāk kā 75 projektiem.

Meinharda fon Gerkāna sapnis ir vairāk gaismas un telpas, atklāti plašumi un brīvība ... Un Meistara stikla un tērauda arhitektūra zaudē realitāti.

Mūsu kopīgā sadarbība turpinās jau vairāk kā 10 gadus, un ik reizi, tiekoties ar viņu, pārņem sajūta, ka viss ir iespējams. Mainās pati projektēšanas "atmosfēra". Varam teikt, ka mūsu skatījums uz arhitektūru viņa ietekmē ir mainījies. Pati vērtību skala, neapšaubāmi, ir mainījusies. Pateicoties viņam, ir sajūta, ka runājam profesionālā valodā un tāpēc mūs sapratīs visā pasaulē.

M.f.Gerkāns ir iekļauts prestižajā apkopojumā par visu laiku nozīmīgākajiem arhitektiem “50 Architects you should know”.

 

Vincents Arhitekti un Meinharda fon Gerkāna kopīgi realizētie projekti Latvijā:

Villa Marta, V.Krasovicka ģimenes rezidence

Tenisa halle, V.Krasovicka ģimenes rezidence

Privātais spa, V.Krasovicka ģimenes rezidence

Villa Aleksandra

Bellevue, apartamentu māja

Carlo, apartamentu māja

Citadele, administratīvo un biroja ēku komplekss

Villa Guna

 

Projektēšanas stadijā:

Citadele, dzīvojamo ēku komplekss

Da Vinci, darījumu ēka un daudzstāvu dzīvojamais nams

Baltais rags, koka vasarnīcas pie Mazā Baltezera

Četru ēku biznesa centrs, Ulmaņa gatve, Rīga

 

Meinharda fon Gerkāna biogrāfija

Latvijas preses izdevumos publicētās intervijas ar M.f.Gerkānu:

Drosme pasludināt, DEKO, 2001.gada septembris

Pasaules arhitektūra Latvijā, DEKO, 2005.gada marts

Ideālas pilsētas kolektīvā dzīve, IMPULSS, 2007.gads

Pasaules radītājs, vai tirdzniecības vietu maskētājs, KLUBS, 2007.gada decembris

Rīgā nav nepieciešams arhitektonisks karnevāls, DEKO, 2007.gada jūnijs

Frozen art, Baltic Outlook, 2007 

 

Meinharda fon Gerkāna vizīte Latvijā 2011.gada novembrī un 2014. gada februārī.